Partnerské problémy
V každém partnerském vztahu či v manželství přijde jednou nějaká krize – období, kdy si méně rozumíme a více se hádáme, situace, kdy dojde ke ztrátě důvěry, pochybnosti, zda žijeme s tím pravým / tou pravou, pocity odcizení, někdy i zamilování se do někoho jiného.
Říká se, že je mnohem těžší něco vytvořit než rozbít. Proto bychom partnerskou krizi neměli brát jako znamení k rozchodu, ale jako signál, že něco nefunguje a my se pokusíme to napravit – změnit.
Vztahové problémy jsou asi nejčastějším důvodem návštěvy psychologa – psychoterapeuta. Své starosti je možné přijít probrat individuálně a nebo v páru, psycholog pomůže partnerům lép porozumět, co se vlastně v jejich vztahu děje, pomáhá o problému lépe komunikovat a lépe si tak uvědomit, co od toho druhého potřebuji, abych se ve vztahu cítil co nejlépe.
Jak se objednat na konzultaci:
Volejte na 608 178 543
Pokud sdělíte své časové možnosti a stručně popíšete, co potřebujete, pomůžeme vám vybrat terapeuta, který se věnuje vztahové problematice a případně nabízí párovou terapii.
Také můžete vyplnit kontaktní formulář:
Nejnovější článek
Skupinová nebo individuální psychoterapie – kterou zvolit?
Tato otázka nemá univerzální jednoduchou a jednoznačnou odpověď. Nutno říci, že skupinová a individuální psychoterapie jsou rovnocennými metodami a obě mají svou účinnost. Nicméně, pokud přemýšlíte o terapeutické podpoře, v tomto článku přináším možnost zorientovat se v tom, která kritéria vzít v potaz při rozhodování zda se vydat cestou skupinové, či naopak psychoterapie individuální. Někdo hned na první dobrou ví, jaké má preference, že ho to zkrátka táhne ke skupině, nebo naopak spíše do více intimního a užšího prostoru „být…
Další články
Šetřit? Rozhazovat? Každý jsme jiný a taky každý volíme jinou cestu. Partnerské vztahy velmi často pohoří na nevyjasněném přístupu k rodinném rozpočtu. Co s tím? Rozhovor s psychologem si můžete poslechnout zde
Podcast Hrana na Rádiu Wave: V pěti dílech autorského dokumentárního podcastu bude od 2. listopadu vyprávět příběhy kluků a mužů, kteří se kvůli snaze o změnu nebo udržení určitého vzhledu dostávají do hraničních situací. V prvním díle otevřeně mluví Čestmír…
O pozitivním vlivu hudby, zejména té klasické, se mezi vědci, učiteli i rodiči hovoří již od 50. let minulého století. Změnil se za tu dobu pohled na její roli v procesu učení? A jak ji můžete využít třeba při vysvětlování…