Může se člověk stát závislým na facebooku či twitteru? Jak se taková závislost projevuje? Jsou nějaké věkové skupiny, které mohou případně do takové závislosti snáze spadnout? V čem je odlišné působení a užívání sociálních sítí dětmi a dospělými?
Jak bojovat se závislostí na sociálních sítích
Nejnovější článek
Skupinová nebo individuální psychoterapie – kterou zvolit?
Tato otázka nemá univerzální jednoduchou a jednoznačnou odpověď. Nutno říci, že skupinová a individuální psychoterapie jsou rovnocennými metodami a obě mají svou účinnost. Nicméně, pokud přemýšlíte o terapeutické podpoře, v tomto článku přináším možnost zorientovat se v tom, která kritéria vzít v potaz při rozhodování zda se vydat cestou skupinové, či naopak psychoterapie individuální. Někdo hned na první dobrou ví, jaké má preference, že ho to zkrátka táhne ke skupině, nebo naopak spíše do více intimního a užšího prostoru „být…
Další články
OLYMPUS DIGITAL CAMERA Kdo nebo co je normální či nikoliv není někdy úplně jednoduché posoudit. Existují různé pohledy na normalitu, záleží na tom, ze kterého úhlu se psycholog na tento problém dívá. Normální je to, co dělá nebo jak myslí…
Smysl pro pořádek, pro čistotu, posedlost úklidem, duševní porucha, obsedantně kompulzivní porucha – to jsou témata dalšího videa, ve kterém psycholog a psychoterapeut Jan Kulhánek tyto jevy komentuje.
Psycholog Jan Kulhánek v Press Klubu Báry Nesvadbové na Frekvenci 1 – audio rozhovor o vztazích, důvěře, strachu a pomoci v rámci krizové linky www.koronavirus-psychopomoc.cz: Audio rozhovor najdete zde