Je prokrastinace lenost nebo skutečně problém?
Každému z nás se někdy do něčeho nechce, některé věci odkládáme, něčemu se vyhýbáme. Každý z nás je občas líný. Prokrastinace ale znamená něco jiného, byť jde na první pohled o stejnou věc – odkládání nepříjenmých věcí a povinností. Psychologové ale vědí, že pro některé lidi je včasné řešení určitých problémů skoro nepřekonatelným úkolem a zde může pomoci psychoterapie.
Rozhovor s psychologem a psychoterapeutem Janem Kulhánkem na dané téma si můžete poslechnout v archivu Českého rozhlasu Region
Nejnovější článek
Proč není dětem dobře
Rozhovory – proč není dětem dobře V posledních letech prudce vzrostl zájem o psychoterapii pro děti a dospívající. Důvodů je několik, více si o tom můžete přečíst v článku s odkazem na pomoc nebo poslechnout rozhovor na toto téma: Článek „Dětem není dobře“ Rozhovor v ProstorX
Další články
Sny jsou někdy záhadné, tajemné, vzrušující, jindy zneklidňující, úzkostné, děsivé. Lidé se věnují obsahu snů od nepaměti. Věří, že sny mají skrytý význam, který nám může něco důležitého prozradit o nás i našem světě. Psychologie na rozdíl od vykladačů snů a snářů věří…
Kde jsou hranice intimity? Existuje nějaká mez, kdy už není určité chování vnímáno jako normální odchylka, daná rodinnými zvyklostmi? Já (Jan Kulhánek – psycholog, psychoterapeut) takovou mez vnímám zřetelně ve dvou věcech: intimita jako společně prožívaná blízkost v psychické i…
Většina dospělých si myslí, že dětské vnímání světa se od toho jejich „dospělého“ pohledu hodně liší. Děti v předškolním věku mají dominantní magické myšlení a i v dnešním světě je ten jejich plný kouzel a skřítků, děti do puberty vnímají…