TOPlist

Psychologické poradenství

psychologické poradenství psychoterapie andělKonzultace psychologa nemusejí vždy řešit psychické problémy či přímo léčit duševní poruchy. Psychologické poradenství chápu jako nabídku služby pro klienty, kteří chtějí pracovat na svém seberozvoji v osobním i pracovním životě, může také jít o jednorázové konzultace, kdy chce klient získat k určité situaci odstup, chce slyšet názor psychologa a chce zvážit různé možnosti řešení.

Osobní a pracovní seberozvoj je dnes velmi moderním způsobem práce na sobě. Nezaměřuje se na duševní patologie, ale orientuje se spíše na rozvíjení silných stránek, předností klienta, které mu pomáhají být úspěšnější v práci a spokojenější v osobním životě.

Jednorázové konzultace či krátkodobá spolupráce při řešení konkrétního problému jsou dnes také poměrně vyhledávanou službou. Tento kontakt je časově velmi nenáročný, snadno se plánuje, získání odstupu a lepší orientace bývá někdy k nezaplacení a navíc sdílené informace jsou jako u ostatních služeb klinického psychologa naprosto diskrétní.

Příklady situací, kdy lidé vyhledají psychologické poradenství:

  • Chtějí se poradit o svém dalším studiu či zaměstnání, o změně pracovního zařazení.
  • Potřebují se poradit, jak řešit konkrétní výchovnou situaci se svými dětmi.
  • Chtějí konzultovat významné rozhodnutí, které pro svou povahu vyžaduje diskrétnost (partnerské či pracovní situace).
  • Mají potřebu se rozvíjet a chtějí lépe poznat, na co se u sebe mohou spolehnout, o co se opřít a na čem zapracovat.

Nejnovější článek

O snech a snění (podcast)

Zajímají vás sny? Vrtá vám někdy hlavou, proč se vám zrovna tohle zdálo? Poslechněte si epizodu o snech – povídání s psychoterapeutem Janem Kulhánkem – v podcastu MUDrování Poslechnout podcast  

Další články

Chcete si poslechnout rozhovor s psychologem Janem Kulhánkem, který byl hostem Českého rozhlasu Region? Tématem pořadu byla sociální fobie – strach projevit se před druhými lidmi. Tento problém může mít velmi závažné důsledky na kvalitu života, přitom jej lze zvládnout….

Psaní deníku má v psychoterapii, zejména té české, dlouholetou tradici. Některé psychoterapeutické směry a školy učí své studenty s deníkem systematicky pracovat. Pacient se s deníkem setká zejména na psychiatrickém oddělení, ve stacionáři či v komunitním zařízení, ovšem leckterý psycholog…

Nutriční terapeutka Šárka Jakešová Více o ní včetně kontaktu najdete zde Ráda byste zhubla, ale nechce se vám držet přísnou dietu? Existuje sedm jednoduchý triků, které nestojí skoro žádné úsilí, přesto mají efekt. 1. Déle spěte Jděte spát o hodinu…

Post Tagged with , ,
Comments are closed.