TOPlist

Psychologické poradenství

psychologické poradenství psychoterapie andělKonzultace psychologa nemusejí vždy řešit psychické problémy či přímo léčit duševní poruchy. Psychologické poradenství chápu jako nabídku služby pro klienty, kteří chtějí pracovat na svém seberozvoji v osobním i pracovním životě, může také jít o jednorázové konzultace, kdy chce klient získat k určité situaci odstup, chce slyšet názor psychologa a chce zvážit různé možnosti řešení.

Osobní a pracovní seberozvoj je dnes velmi moderním způsobem práce na sobě. Nezaměřuje se na duševní patologie, ale orientuje se spíše na rozvíjení silných stránek, předností klienta, které mu pomáhají být úspěšnější v práci a spokojenější v osobním životě.

Jednorázové konzultace či krátkodobá spolupráce při řešení konkrétního problému jsou dnes také poměrně vyhledávanou službou. Tento kontakt je časově velmi nenáročný, snadno se plánuje, získání odstupu a lepší orientace bývá někdy k nezaplacení a navíc sdílené informace jsou jako u ostatních služeb klinického psychologa naprosto diskrétní.

Příklady situací, kdy lidé vyhledají psychologické poradenství:

  • Chtějí se poradit o svém dalším studiu či zaměstnání, o změně pracovního zařazení.
  • Potřebují se poradit, jak řešit konkrétní výchovnou situaci se svými dětmi.
  • Chtějí konzultovat významné rozhodnutí, které pro svou povahu vyžaduje diskrétnost (partnerské či pracovní situace).
  • Mají potřebu se rozvíjet a chtějí lépe poznat, na co se u sebe mohou spolehnout, o co se opřít a na čem zapracovat.

Nejnovější článek

O snech a snění (podcast)

Zajímají vás sny? Vrtá vám někdy hlavou, proč se vám zrovna tohle zdálo? Poslechněte si epizodu o snech – povídání s psychoterapeutem Janem Kulhánkem – v podcastu MUDrování Poslechnout podcast  

Další články

Šárka Jakešová – nutriční terapeut a poradce Nutriční terapeutka vám poradí. Ratolest začne u stolu dělat scény a odmítá pozřít cokoliv kromě suchých těstovin nebo rohlíku. Zeleninu a ovoce plive, maso nebo rýži hází rovnou na zem. Že vám to…

Co s námi udělal rok pandemie, lockdownu a sociální izolace? Co všechno v našem životě změnil a co můžeme očekávat od postcovidové doby? „Naučili jsme se snášet nejistotu a protřídili jsme si vztahy… ČÍST CELÝ ČLÁNEK  

Jsi pesimista, nebo optimista? Věříš lidem, nebo ne? Věříš v dobré konce, nebo spíš věci dopadají špatně? Dokážeš se na druhé spolehnout, nebo si raději všechno uděláš sám? Je jasné, alespoň většině z nás, že svět není černobílý. Na takové…

Post Tagged with , ,
Comments are closed.