TOPlist

Psychologické poradenství

psychologické poradenství psychoterapie andělKonzultace psychologa nemusejí vždy řešit psychické problémy či přímo léčit duševní poruchy. Psychologické poradenství chápu jako nabídku služby pro klienty, kteří chtějí pracovat na svém seberozvoji v osobním i pracovním životě, může také jít o jednorázové konzultace, kdy chce klient získat k určité situaci odstup, chce slyšet názor psychologa a chce zvážit různé možnosti řešení.

Osobní a pracovní seberozvoj je dnes velmi moderním způsobem práce na sobě. Nezaměřuje se na duševní patologie, ale orientuje se spíše na rozvíjení silných stránek, předností klienta, které mu pomáhají být úspěšnější v práci a spokojenější v osobním životě.

Jednorázové konzultace či krátkodobá spolupráce při řešení konkrétního problému jsou dnes také poměrně vyhledávanou službou. Tento kontakt je časově velmi nenáročný, snadno se plánuje, získání odstupu a lepší orientace bývá někdy k nezaplacení a navíc sdílené informace jsou jako u ostatních služeb klinického psychologa naprosto diskrétní.

Příklady situací, kdy lidé vyhledají psychologické poradenství:

  • Chtějí se poradit o svém dalším studiu či zaměstnání, o změně pracovního zařazení.
  • Potřebují se poradit, jak řešit konkrétní výchovnou situaci se svými dětmi.
  • Chtějí konzultovat významné rozhodnutí, které pro svou povahu vyžaduje diskrétnost (partnerské či pracovní situace).
  • Mají potřebu se rozvíjet a chtějí lépe poznat, na co se u sebe mohou spolehnout, o co se opřít a na čem zapracovat.

Nejnovější článek

Karolína Hlavatá nutriční terapeut

Když jídlo bolí

Nutriční terapeutka Karolína Hlavatá Příjem potravy je jednou ze základních potřeb živých organismů. Pro člověka je i zdrojem potěšení a plní důležité společenské role. Co ale když se jídlo stane naším nepřítelem? Každé sousto navíc je provázeno pocitem viny a strachu, že nebude jen zdrojem životodárné energie, ale stane se základem pro nechtěný nárůst hmotnosti? Když se k takovému psychickému rozpoložení přidá ještě nereálný pohled na své tělo, kdy se i při velmi nízké tělesné hmotnosti člověk cítí obézní, můžeme…

Další články

Co s námi udělal rok pandemie, lockdownu a sociální izolace? Co všechno v našem životě změnil a co můžeme očekávat od postcovidové doby? „Naučili jsme se snášet nejistotu a protřídili jsme si vztahy… ČÍST CELÝ ČLÁNEK  

Naše kultura je hodně zaměřená na individualitu člověka. Náš život, naše štěstí a naše plány mají přednost před společnými zájmy a potřebami. V partnerských vztazích existuje stále méně společenských pravidel, které nám říkají, jak máme s druhým člověkem dlouhodobě spokojeně…

Psychoterapeut Jan Kulhánek tvrdí, že odpovídat na tyto citlivé otázky může být velká legrace, občas vás ale taky zaženou pěkně do kouta. Kdy je ten správný čas začít vysvětlovat? Jak dítěti vysvětlit jeho příchod na svět? U těch nejmenších si…

Post Tagged with , ,
Comments are closed.