Mohlo by se zdát, že jde o mnohokrát probrané téma a že už se nedozvíme nic nového – určitě tomu tak není. Seminář nabídne několik modelů / pohledů na poruchy příjmu potravy s tím, že platné jsou všechny, jen klienti jsou různí. Budeme mluvit o vlivu společnosti, rodiny, školy. Projdeme si fáze onemocnění a přiblížíme si adekvátní přístupy v léčbě. Hlouběji nahlédneme do práce s metaforou, motivačních rozhovorů, individuální, skupinové či rodinné terapie.
Přístup na online seminář zde
Účastníci se dozví aktuální pohled na to, kde se poruchy příjmu potravy berou – teorie vzniku, jak s nimi psychoterapie a medicína pracuje, jaké jsou alternativy léčby.
1. Po čem nemocní s ppp touží a čeho se děsí – téma jiného světa nemocných
2. Terapeut jako pomocník i nepřítel zároveň – téma ambivalence v léčbě
3. Model závislostní, deprivační, únikový, kognitivní deficit jako lék
4. Fáze onemocnění a fáze terapie
5. Práce s rodinou, koncept vícerodinné terapie
Mgr. Jan Kulhánek
klinický psycholog, psychoterapeut, supervizor a lektor
Tato otázka nemá univerzální jednoduchou a jednoznačnou odpověď. Nutno říci, že skupinová a individuální psychoterapie jsou rovnocennými metodami a obě mají svou účinnost. Nicméně, pokud přemýšlíte o terapeutické podpoře, v tomto článku přináším možnost zorientovat se v tom, která kritéria vzít v potaz při rozhodování zda se vydat cestou skupinové, či naopak psychoterapie individuální. Někdo hned na první dobrou ví, jaké má preference, že ho to zkrátka táhne ke skupině, nebo naopak spíše do více intimního a užšího prostoru „být…
Jídlo je dnes předmětem velkého zájmu odborníků i široké veřejnosti, nejčastěji se skloňuje v souvislosti s dietami, televizními pořady o jídle a recepty na různé lahůdky. Jídlo je pro nás zdrojem energie pro život, ale také zdrojem úzkosti z nadváhy,…
Autorkou textu je Václava Jančová, psycholog a psychoterapeut Nedostatek sebevědomí dítěte bývá jedním z častých důvodů, s nimiž se rodiče obrací na psychologa.Tak jako matka, která vyčítavým hlasem vyjmenovává v úvodu sezení takřka nekonečný seznam neřestí své dospívající dcery. „Je strašně…
Přemýšlíte o tom, že si domluvíte konzultaci s psychoterapeutem a možná začnete i pravidelně na psychoterapii chodit, ale nevíte, co máte očekávat, do čeho jdete? Jak probíhá konzultace u psychologa? Jak probíhá psychoterapie? Jak dlouho psychoterapie trvá? To jsou otázky,…
Jak můžeme pomoci
Nejčastěji se na nás klienti obracejí
v následující situaci:
Pomoc při zvládání životní krize
Řešení partnerské krize či dlouhodobých partnerských problémů
Depresivní a úzkostné problémy
Problémy s výchovou dětí
Pomoc dětem a dospívajícím
Léčba závislosti na alkoholu a hracích automatech
Psychosomatické potíže
Potíže s nechutenstvím či přejídáním
Nácvik relaxačních technik
Jak vám můžeme pomoci
Psychologové, psychoterapeuti a poradci
v našem týmu nabízejí tyto služby:
Individuální psychologickou konzultací
Pravidelným docházením na individuální psychoterapii
Společnou konzultací s partnerem či partnerkou
Společným sezením celé rodiny
Nutriční poradenství
Koučink
Psychologické vyšetření
Omezená kapacita
Volné místo pouze na přímou platbu
Máme značně omezenou kapacitu pro příjem nových klientů. Na péči hrazenou zdravotní pojišťovnou máme plno.