Pomoc v krizi
Pomáháme lidem zvládnout životní krizi. Krizová intevence je jednou ze základních dovedností zkušeného psychoterapeuta, někteří psychologové v našem týmu mají speciální průpravu a zkušenosti s prací s lidmi v krizi.
Krizí rozumíme časově ohraničené období, ve kterém se z různých důvodů cítíme velmi špatně a naše dosavadní zkušenosti nám nenabízejí řešení. Krize může nastat při rozchodu partnerů, při ztrátě zaměstnání či vyhazovu ze školy, při ztrátě blízké osoby nebo větších finančních potížích. Krize také přichází se závažnými nemocemi, které se týkají nás či našich nejbližších, nebo když zjistíme, že naše děti se dostaly do problémů, přesahující běžné starosti.
Snad každý z nás se už někdy dostal do situace, kterou by mohl nazvat svou „životní krizí“. Možná jsme si museli poradit sami, možná jsme měli to štěstí, že nám s tím někdo pomohl. Krize je bohužel normální součástí našeho života, nedá se jí často zabránit ani se jí vyhnout.
Psychologická pomoc v krizi nabízí provázení náročným obdobím, pomoc při hledání konkrétních řešení a plánů, jak z toho ven, pomoc se zvládáním emocí a s případným vyhledáním další nutné péče. Předpokladem kvalitní krizové intevence je bezproblémová dostupnost a rychlá pomoc.
Nejnovější článek
Když jídlo bolí
Nutriční terapeutka Karolína Hlavatá Příjem potravy je jednou ze základních potřeb živých organismů. Pro člověka je i zdrojem potěšení a plní důležité společenské role. Co ale když se jídlo stane naším nepřítelem? Každé sousto navíc je provázeno pocitem viny a strachu, že nebude jen zdrojem životodárné energie, ale stane se základem pro nechtěný nárůst hmotnosti? Když se k takovému psychickému rozpoložení přidá ještě nereálný pohled na své tělo, kdy se i při velmi nízké tělesné hmotnosti člověk cítí obézní, můžeme…
Další články
Pracuje psychoterapie efektivně se závislostí? Je nějaký rozdíl v použité psychoterapeutické metodě pro různé typy závislosti? Psychologové a psychoterapeuti mají s léčbou závislosti bohaté zkušenosti, v naší zemi existuje několik propracovaných systémů léčby zejména pro závislé na alkoholu a drogách….
Dětem dlouhodobě chybí kontakty s vrstevníky, hodně jejich psychiku ale také ovlivňuje nálada doma, tedy to, jak my dospělí zvládáme tuto nelehkou dobu. Jak s dětmi mluvit o tom, když to nám dospělým už spolu opravdu neklape a rozhodli jsme…
Není to jen smutná nálada – projevem deprese může být i napětí, zlost, lítost nebo velká únava. „Celý den trávím v posteli, často ani celý den nejím, protože nemám chuť k jídlu, vynechávám hygienu, protože na to prostě nemám sílu…“…